results 9th Oct
Wexford Football League Fixtures Sunday 9th October 2016/2017
O’Neills LFA Junior Cup First Round
Shelburne United 0 Raheny United 2 w.o.
Tombrack United v Enniskerry YC, Ballyboy, 12.0 Off
O’Neills LFA Junior Cup Second Round
Bridge Rovers 3 New Ross Celtic 3 a.e.t. (Bridge Rovers won 4-3 on penalties)
Tullamore Town 2 St Cormacs 0 w.o.
Wexford Bohs 6 OMP United 2
Bunclody AFC 2 Crettyard United 4
Dingle United 1 Gorey Rangers 3
Kildare Town 1 North End 2
Kingscourt Harps 2 Courtown Hibs 1
Donnycarney FC 3 Adamstown FC 1
Inny FC 4 Gorey Celtic 2
St Pats Phoenix 1 Curracloe United 4
Forth Celtic 0 Moyne Rangers 5
Corduff FC 1 Shamrock Rovers 5
Premier Division
Kilmore Utd 2 Campile Utd 0
Division 1
Corach Ramblers 4 Taghmon Utd 2
Ferns Utd 1 St Josephs 2
Division 2
Ajax Athletic 1 Shelburne Utd 1
Crossabeg 2 Moyne Rangers 3
Shamrock Rovers 0Wexford Celtic 1
Stoney Rovers 1 North End Utd 1
Division 2A
Enniscorthy Town 2 Rosslare Port 2
Killenagh Wanderers 2 Cloughbawn 3
North End Utd 5 Fethard Rangers 0
Rathnure 1 Forth Celtic 1
Rosslare Strand 6 Duncannon 2
Division 3
Ballagh 4 Bree Utd 3
Ballymurn 1 Caim Utd 1
Bunclody Afc 2 Cushinstown 0
Enniscorthy Utd 6 New Ross Celtic 0
Oylegate 1 Ferns Utd 2
Division 3A
Bridge Rovers 5 Kilmore Utd 4
Castledockrell Utd 2 Wexford Celtic 1
Curracloe Utd 3 Campile Utd 2
Rosbercon Utd 3 Courtown Hibs 4
Wexford Albion 3 Shelburne Utd 2
Division 4
All Blacks 3 Enniscorthy Utd 1
Crossabeg 3 Gorey Celtic 2
Rosslare Rangers 2 Corach Ramblers 3
St Leonards 4 Moyne Rangers 3
Wexford Bohs 2 Carne 6
Division 4A
Ajax Athletic 3 St Josephs 1
Boolavogue Utd 4 Bree Utd 4
Enniscorthy Town 2 Cloughbawn 4
Rosslare Port 3 Tombrack Utd 4
Shamrock Rovers 6 Taghmon Utd 1
Division 5
Camolin Celtic 1 St Cormacs 8
Cushinstown Utd 0 Ballymurn 1
Killenagh 2 Caim Utd 1
Stoney Rovers 0 Castledockrell 2
Wexford Albion 2 Duncannon 2
Saturday 8th October
O’Neills LFA Youth Cup First Round
Parkville United 4 Tombrack United 2
Youths Premier Division
Moyne Rangers 3 Wexford Albion 2
Gorey Celtic 2 Wexford Youths 7
Gorey Rangers Forth Celtic Match Abandoned due to serious injury
Youths Division 1
Ferns Utd 8 All Blacks 0
Wexford Celtic 1 Taghmon Utd 2
Youths Division 2
Moyne Rangers 3 Bridge Rovers 2
Curracloe Utd 4 Shamrock Rovers 2
Youths Division 3
Campile Utd 8 Bree Utd 1
Forth Celtic 2 Duncannon 4
New Ross Town 7 Shelburne Utd 2
Youths Division 4
Camolin Celtic 4 Wexford Albion 1
Killenagh 8 Ajax Athletic 1
Older Results
- Results 17.03.2024
- Results 10.03.2024
- Results 03/03/2024
- 25.02.2024 Results
- Results 25.02.2024
- Results 18.02.2024
- Results 11.02.2024
- Results 04.02.2024
- Results 28.01.2024
- Results 28.01.2024
- results 21.01.2024
- Results 14.01.2024
- results 07.01.2024
- Results 17.12.2023
- Results 10.12.2023
- results 3.12.2023
- Results 26.11.2023
- Results 19.11.2023
- Results 12.11.2023
- Results 05.11.2023
- Results 22.10.2023
- Results 15.10.2023
- Results 08.10.2023
- Results 01.10.2023
- Results 16/17th Sept. 23
- Results 9/10th Sept 23
- Results 03.09.2023
- Results 28.05.2023
- Results 21.05.2023
- Results 14.05.2023
- Results 07.05.2023
- Results
- Results 23.04.2023
- Results 16.04.2023
- Results 09.04.2023
- Results 02.04.2023
- Results 26.03.2023
- Results 19.03.2023
- Results 12.03.2023
- Results 05.03.2023
- Results 26.02.2023
- Results 19.02.2023
- Results 12.02.2023
- Results 05.02.2023
- Results 29.01.2023
- Results 22.01.2023
- results 15.01.2023
- Results 08.01.2023
- Results 11/12/2022
- Results 04.12.2022
- Results 27.11.2022
- Results 20.11.2022
- Results 13.11.2022
- Results 06.11.2022
- Results 30.10.2022
- Results 23.10.2022
- Results 16.10.2022
- Results 09.10.2022
- Results 02.10.2022
- Results 25.06.2022
- Results 18.09.2022
- Results 11.09.2022
- Results 04.09.2022