Results 22/23rd Oct 16
Wexford Football League Results Sunday 23rd October 2016/2017
FAI JUNIOR CUP 3rd Round in Association with Umbro and Aviva
Highview Ath 0 New Ross Celtic 3
Tombrack Utd 0 Bridge Rovers 3
Moyne Rgs. 3 Monksland FC 1
Shamrock Rovers 2 Stoneyford FC 0 w.o.
Fort Rgs. 2 Corach Ramblers 6
Wicklow Town 4 Wexford Bohs 2
Courtown Hibs 5 Bridgewood Celtic 2
Deen Celtic 2 St. Leonards FC 0 w.o.
North End Utd 2 Parkville Utd. 0 w.o.
O’Neills LFA Junior Cup First Round
Wicklow Rovers 0 New Ross Town 1
Premier Division
Campile Utd 1 Rosslare Rangers 2
Gorey Rangers 3 Kilmore Utd 3
Division 1
Forth Celtic 0 Curracloe Utd 1
St Josephs 4 Taghmon Utd 4
Division 2
Crossabeg 0 Fastnet Rovers 3
Gorey Rangers 4 Adamstown 7
Moyne Rangers 3 Stoney Rovers 3
Shelburne Utd 1 North End Utd 0
Ajax Athletic 0 Wexford Celtic 2
Division 2A
Cloughbawn 4 Enniscorthy Town 1
Forth Celtic 4 Fethard Rangers 1
Rosslare Strand 1 North End Utd 3
Rathnure Utd 2 Killenagh Wanderers 3
Rosslare Port 3 Duncannon 3
Division 3
Bunclody AFC 1 Ballymurn 0
Bree Utd 4 Ferns Utd 3
Enniscorthy Utd 0 Oylegate 1
New Ross Celtic 0 Raheen 0
Division 3A
Bridge Rovers 5 Wexford Celtic 0
Campile Utd 0 Rosbercon Utd 2
Castledockrell Utd 1 Camolin Celtic 1
Curracloe Utd 3 Shelburne Utd 2
Wexford Albion 4 Courtown Hibs 1
Division 4
All Blacks 4 Moyne Rangers 1
Crossabeg 4 Corach Ramblers 1
Rosslare Rangers 3 St Leonards 2
Wexford Bohs 2 Gorey Celtic 0
Division 4A
Bree Utd 3 Ajax Athletic 3
Boolavogue Utd 3 Taghmon Utd 0 w.o.
Enniscorthy Town 1 Tombrack Utd 7
St Josephs 2 Cloughbawn 2
Rosslare Port 0 Shamrock Rovers 1
Division 5
Caim Utd 1 St Cormacs 1
Camolin Celtic 0 Castledockrell 3
Killenagh 4 Duncannon 0
Wexford Albion 4 Ballymurn 0
Saturday 22nd October
Youths Premier Division
Forth Celtic 2 Wexford Albion 3
Wexford Youths 6 Moyne Rangers 1
Youths Division 1
St Leonards 1 Ferns Utd 1
Taghmon Utd 1 Bunclody AFC 4
Youths Division 2
Wexford Albion 3 Shamrock Rovers 2
Curracloe Utd 3 Moyne Rangers 1
Youths Division 3
Forth Celtic 2 Bree Utd 2
Kilmore Utd 4 Duncannon 6
Shelburne 0 Campile Utd 4
Youths Division 4
Ajax Athletic 0 Camolin Celtic 7
Killenagh 3 Wexford Albion 3
Tombrack 3 St Josephs 0Older Results
- Results 17.03.2024
- Results 10.03.2024
- Results 03/03/2024
- 25.02.2024 Results
- Results 25.02.2024
- Results 18.02.2024
- Results 11.02.2024
- Results 04.02.2024
- Results 28.01.2024
- Results 28.01.2024
- results 21.01.2024
- Results 14.01.2024
- results 07.01.2024
- Results 17.12.2023
- Results 10.12.2023
- results 3.12.2023
- Results 26.11.2023
- Results 19.11.2023
- Results 12.11.2023
- Results 05.11.2023
- Results 22.10.2023
- Results 15.10.2023
- Results 08.10.2023
- Results 01.10.2023
- Results 16/17th Sept. 23
- Results 9/10th Sept 23
- Results 03.09.2023
- Results 28.05.2023
- Results 21.05.2023
- Results 14.05.2023
- Results 07.05.2023
- Results
- Results 23.04.2023
- Results 16.04.2023
- Results 09.04.2023
- Results 02.04.2023
- Results 26.03.2023
- Results 19.03.2023
- Results 12.03.2023
- Results 05.03.2023
- Results 26.02.2023
- Results 19.02.2023
- Results 12.02.2023
- Results 05.02.2023
- Results 29.01.2023
- Results 22.01.2023
- results 15.01.2023
- Results 08.01.2023
- Results 11/12/2022
- Results 04.12.2022
- Results 27.11.2022
- Results 20.11.2022
- Results 13.11.2022
- Results 06.11.2022
- Results 30.10.2022
- Results 23.10.2022
- Results 16.10.2022
- Results 09.10.2022
- Results 02.10.2022
- Results 25.06.2022
- Results 18.09.2022
- Results 11.09.2022
- Results 04.09.2022