results 15.01,17
Wexford Football League Fixtures Sunday 15th January 2016/2017
O’Neills LFA Junior Cup 3rd Round
Hardwicke FC 2 Moyne Rangers 0
Neil O’Sullivan Cup Preliminary Round
Adamstown 3 Cloughbawn 4
Neil O’Sullivan Cup First Round
Crossabeg 7 Gorey Rangers 0
Ajax Athletic 0 Fethard Rangers 1
Moyne Rangers B 1 North End Utd C 3
St Cormacs 2 Corach Ramblers 3
Forth Celtic 2 Duncannon 0
Fastnet Rovers 0 Wexford Celtic 3
Rosslare Strand 3 Bridge Rovers 11
Tombrack Utd 0 Shelburne 0 A.E.T (Tombrack won 4-2 on penalties)
New Ross Town 1Curracloe Utd 1 A.E.T (New Ross won 4-3 on penalties)
St Leonards 4 Enniscorthy Town 1
Stoney Rovers 4 Killenagh Wanderers 3
North End Utd B 3 Forth Celtic B 1
St Josephs 4 Ferns Utd 1
Taghmon Utd 3 Rosslare Port 2
Wexford Bohs 7 Rathnure 2
Billy Browne Cup 1st Round
Camolin Celtic 1 Ballymurn Celtic 9
Rosbercon Utd 3 Ballagh 2 A.E.T
Castledockrell 0 Bridge Rovers 3
Kilmore Utd 0 Cushinstown 5
Oylegate 2 Caim Utd 1 A.E.T
Gwyn Jones Cup 1st Round
Crossabeg 5 Carne FC 4 A.E.T
St Josephs 4 Camolin Celtic 3
Tombrack Utd 2Rosslare Rangers 0
St Leonards 0 Taghmon Utd 4
Ajax Athletic 3 Duncannon 1
Wexford Albion 2 Ballymurn Celtic 1
Enniscorthy United 1 Bree Utd 5
Gorey Celtic 6 Killenagh 0
Shamrock Rovers 1 Cushinstown 0
Wexford Bohs 5 St Cormacs 1
Caim Utd 0 Cloughbawn 5
Stoney Rovers 2 Castledockrell 1
Rosslare Port 0 All Blacks 4
Moyne Rangers 1 Enniscorthy Town 0
Premier Division
Campile United 2 New Ross Celtic 7
Courtown Hibs 1 North End 3
Gorey Rangers 1 Shamrock Rovers 1
Kilmore United 5 Gorey Celtic 2
Rosslare Rangers 1 Bunclody AFC 2
Division 3
Bunclody AFC 0 Ferns Utd 1
Enniscorthy Utd 2 Bree Utd 1
Raheen 4 New Ross Celtic 1
Division 3A
Campile Utd 4 Shelburne 3
Wexford Albion 4 Curracloe Utd 1
Courtown Hibs 5 Wexford Celtic 0
Saturday 14th January
Youths Cup 1st Round
Curracloe Utd 3 Shelburne Utd 1 A.E.T
New Ross Town 2 Kilmore Utd 1
Wexford Albion C 0 Taghmon Utd 7
Moyne Rangers 2 Killenagh Wanderers 1
Gorey Celtic 4 Duncannon 1
Gorey Rangers 8 Bree Utd 2
Forth Celtic B 5 Bridge Rovers 4 A.E.T
St Leonards 0 Wexford Celtic 4
All Blacks 0 Wexford Albion 5
Tombrack Utd 5 St Josephs 2
Campile Utd 6 Bunclody AFC 1
Forth Celtic 5 Wexford Albion B 2
Youths Division 4
Camolin Celtic 6 Ajax Athletic 0
Older Results
- Results 17.03.2024
- Results 10.03.2024
- Results 03/03/2024
- 25.02.2024 Results
- Results 25.02.2024
- Results 18.02.2024
- Results 11.02.2024
- Results 04.02.2024
- Results 28.01.2024
- Results 28.01.2024
- results 21.01.2024
- Results 14.01.2024
- results 07.01.2024
- Results 17.12.2023
- Results 10.12.2023
- results 3.12.2023
- Results 26.11.2023
- Results 19.11.2023
- Results 12.11.2023
- Results 05.11.2023
- Results 22.10.2023
- Results 15.10.2023
- Results 08.10.2023
- Results 01.10.2023
- Results 16/17th Sept. 23
- Results 9/10th Sept 23
- Results 03.09.2023
- Results 28.05.2023
- Results 21.05.2023
- Results 14.05.2023
- Results 07.05.2023
- Results
- Results 23.04.2023
- Results 16.04.2023
- Results 09.04.2023
- Results 02.04.2023
- Results 26.03.2023
- Results 19.03.2023
- Results 12.03.2023
- Results 05.03.2023
- Results 26.02.2023
- Results 19.02.2023
- Results 12.02.2023
- Results 05.02.2023
- Results 29.01.2023
- Results 22.01.2023
- results 15.01.2023
- Results 08.01.2023
- Results 11/12/2022
- Results 04.12.2022
- Results 27.11.2022
- Results 20.11.2022
- Results 13.11.2022
- Results 06.11.2022
- Results 30.10.2022
- Results 23.10.2022
- Results 16.10.2022
- Results 09.10.2022
- Results 02.10.2022
- Results 25.06.2022
- Results 18.09.2022
- Results 11.09.2022
- Results 04.09.2022