Wexford Football Summer League Results                   Sunday 11th July   

Outstanding Group games to be completed

 

Tier 1

Group A         Wednesday @7.00
Taghmon Utd 1 Corach Ramblers 4              

Group D         Thursday @ 7.30

Shamrock Rovers 3 Moyne Rangers 0          

Group H        Monday @7.00

Raheen FC 0 Shelburne 3

 

Tier 2

Group B         Thursday @7.00
Kilmore Utd B 3 Wexford Bohs C 1             

Rosslare Strand 4 Carne FC 2           

Sunday 11th July

Tier 1 Cup Last 16                (11.00)

Gorey Rangers v Shelburne Utd (Wednesday @7.00) M Kenny

Corach Ramblers 4 Curracloe Utd 2

Adamstown 2 Campile Utd 5             (Saturday @7.00)

North End Utd A v Gorey Rangers B (Tuesday @7.00) J O’Neill

Bunclody AFC 4 Rosslare Rangers 1

Forth Celtic 0 Wexford Bohs 5         

North End Utd B 1 Courtown Hibs 3

Shamrock Rovers 4 Tombrack Utd 2

 

Tier 1 Shield ¼ Finals

Wexford Celtic 3 Glynn Barntown 1

Gorey Celtic 4 Moyne Rangers 4 a.e.t (Moyne won 4-3 on penalties)

Ferns Utd 3 Taghmon Utd 0  

Bridge Rovers receive a bye

 

Tier 1 Bowl ¼ Finals

Crossabeg FC 2 Camolin Celtic A 1 

St Josephs 3 Wexford Albion 3 a.e.t (Wexford Albion win 4-3 on penalties)

Enniscorthy Utd & Kilmore Utd receive a bye

 

Tier 2 Cup Last 16

Rosslare Strand 8 Camolin Celtic B 4                       

New Ross Town 1 Glynn Barntown B 5

Enniscorthy Town 2 Rosbercon 1

Shamrock Rovers B 1 Courtown Hibs B 2                

Bridge Rovers B 2 Kiltealy Celtic 4

Ferns Utd B 1 Rathnure Utd 0           

Wexford Bohs B 5 Carne FC  1

Killenagh Wanderers 2 Curracloe Utd B 0

 

Tier 2 Shield ¼ Finals

St Josephs B 1 Bunclody AFC B 3                

Ballymurn Celtic B 0 Wexford Celtic B 3    

Kilmore Utd B 3 Gorey Rangers C 6

Ballymurn Celtic A 0 Duncannon FC 3

 

Tier 2 Bowl ¼ Finals

Tombrack Utd B 6 Corach Ramblers B 0     

Wexford Bohs C 8 Camolin Celtic C 1                     

Gorey Celtic B 2 Shamrock Rovers C 4

Forth Celtic B receive a bye                                     

 

 

Saturday 10th July Youths

Youths Cup Preliminary Round

Gorey Celtic A 5 New Ross Town 2  (Tuesday 7.15 pm)    

 

Youths Cup 1st Round

New Ross Celtic 2 Glynn Barntown 5                      

Enniscorthy Utd v Adamstown          (Wednesday @7.00)   A Franklin

Gorey Celtic B 2 Curracloe Utd 5     

Kilmore Utd 2 Shamrock Rovers A 2 a.e.t. (Kilmore won 5-4 on penalties)

Wexford Albion 4 Shelburne Utd 3  

Gorey Celtic A 4 St Josephs 1           

Wexford Bohs 0 Forth Celtic A 2 a.e.t          

Forth Celtic B 0 Gorey Rangers 3

Youths Division 1
Curracloe Utd 1 Gorey Rangers 9                 

 

Youths Division 3

Tombrack Utd 0 Shamrock Rovers B 7

Share
.

corachRamblersC...

.

fastnet RoversC...

.

cloughbawnC...

.

forthCelticC...

.

caimUnitedC...

.

enniscorthyTownC...

.

newRossCelticC...

.

stCormacsC...

.

new Ross TownC...

.

ajaxC...

.

shelburneC...

.

ballymurncelticC...

 

logo

Fantasy Premier League 2021/22

fantasy premier league irelandJoin our official Fantasy Premier League competition. Simply setup a team here and join the official Wexford Football League using the following code:

5zoyhc

Sponsorship Options

There are various sponsorship opportunities available at Wexford Football League. Sponsor a club, become a website sponsor or sponsor a page. To find out more get in touch

© 2021 Wexford Football League   |  Joomla Templates by Joomzilla.com
Back to Top
Terms of Use / Cookie Policy

This website uses cookies to help us improve your experience.
By using our website you accept our Privacy Policy and use of cookies. Learn More