Error
  • The template for this display is not available. Please contact a Site administrator.

Results 17.11.19

Wexford Football League Results Sunday 17th November 2019/2020

LFA Junior Cup 2nd Round

North End Utd 3 Suncroft 0  

Avonmore FC 4 Tombrack Utd 1

Aylesbury FC 0 Gorey Rangers 5

 

LFA Junior Cup 3rd Round

Oliver Bond Celtic 0 Moyne Rangers 0 a.e.t. (Oliver Bond won 5-4 on penalties)

Shamrock Rovers 4 East Wall Blessborough 1         

Premier Division

Rosslare Rangers 3 Campile Utd 2                

Bunclody AFC 1 Courtown Hibs 2               

Cloughbawn FC 3 Wexford Bohs 1  

Division 1

St Cormacs 2 North End Utd 3          

New Ross Town 2 New Ross Celtic 0          

Glynn Banrtown 2 Corach Ramblers 3         

Ferns Utd 2 Adamstown 1     

Division 2
Raheen FC 0 Curracloe Utd 0            33 mins Match Abandoned Serious Injury

Taghmon Utd 3 Shamrock Rovers 1 

Enniscorthy Utd 2 St Leonards 3                  

Gorey Rangers 4 Crossabeg FC 1     

Gorey Celtic 2 Rosslare Port 1          

Division 3

Duncannon FC 1 Enniscorthy Town 3                      

Wexford Celtic 1 St Josephs 2                      

Ajax Athletic 2 Cushinstown FC 0   

Rosslare Strand 1 Killenagh Wanderers 1                 

Forth Celtic 0 Shelburne Utd 6         

Division 3A

Fastnet Rovers 3 All Blacks FC 1                 

Ballymurn Celtic 1 Rathnure Utd 2               

Rosbercon 2 Fethard Rangers 2                                                                     

Bunclody AFC 1 Courtown Hibs 0

Wexford Bohs 0 Crossabeg FC 4

Division 4

Caim Utd 1 Rosslare Rangers 1

St Josephs 3 Corach Ramblers 4

Camolin Celtic 3 Kiltealy Celtic 2

Ferns Utd 4 Carne Utd 3        

Division 4A

Shamrock Rovers 11 St Cormacs 2   

Ballagh FC 1 Wexford Bohs 3          

Campile Utd 5 Enniscorthy Town 3  

Curracloe Utd 5 Killenagh Wanderers 1

Enniscorthy Utd 3 St Leonards 1

Division 5

Ajax Athletic 0 Shelburne Utd 2

Wexford Celtic 2 Enniscorthy Utd 3

New Ross Town 2 Camolin Celtic 3

Fastnet Rovers 0 All Blacks FC 3

Glynn Barntown 3 Adamstown FC 1

Saturday 16th November Youths

O’Neills Sports Leinster Youth Cup First Round

Gorey Rangers 2 Rosslare Rangers 3 a.e.t

St Josephs 1 Freebooters 3

Youths Premier Division

North End Utd 3 Campile Utd 1        

New Ross Celtic 1 Cloughbawn FC 3                       

 

MMI Group Youth Division 1                    

Forth Celtic 3 Kilmore Utd 3

Curracloe Utd 1 St Leonards 0

Wexford Celtic 1 Enniscorthy Town  3

Bridge Rovers 2 Glynn Barntown FC 1        

Youths Division 2

Shelburne Utd 4 St Cormacs 1                      

Ballymurn Celtic 5 Camolin Celtic 0

Shamrock Rovers 0 Tombrack Utd 6            

Ferns Utd 0 Gorey Celtic 2

Youths Division 3

Duncannon FC 7 Taghmon Utd 0     

New Ross Town 5 Corach Ramblers 2         

Wexford Bohs 3 Adasmtown 0                     

Fastnet Rovers 2 Wexford Celtic 0

Share
Terms of Use / Cookie Policy

This website uses cookies to help us improve your experience.
By using our website you accept our Privacy Policy and use of cookies. Learn More