Results 06.10.19
Wexford Football League Results Sunday 6th October 2019/2020
O’Neills LFA Junior Cup First Round
Friday 4th October
Blackrock College 4 Bunclody FC 2
Kilmore Celtic 3 St Leonards FC 0 w.o
Sunday 6th October
Finglas Utd 3 Campile Utd 0 w.o
River Valley Rangers 3 Corach Ramblers 0 w.o
Ballyoulster Utd 1 Wexford Bohs 0
Courtown Hibs 2 Fort Rangers 0
Enfield Celtic 3 Enniscorthy Utd 0
Moyne Rangers 2nd v Avonmore FC OFF Waterlogged
Castle Villa AFC 2 Cloughbawn AFC 1
North End Utd 8 Yellowstone Celtic 0
Edenderry Town 3 Forth Celtic AFC 1
Rosslare Rangers 3 Rampart Celtic 0
New Ross Celtic 6 Duleek AFC 3
Stoneyford FC 1 Bridge Rovers AFC 3
Gorey Rangers 3 Park Celtic 0
Raharney Utd 0 Moyne Rangers 3 w.o
Shamrock Rovers 7 Ballymurphy Celtic 0
Tombrack Utd 3 Hanover Harps 0 w.o
Glynn Barntown AFC 5 BBC Utd 1
Curracloe Utd 3 Kilcock Celtic 4
Crossabeg AFC 3 Lions AFC 2
Division 1
Ferns Utd 3 St Cormacs 1
Division 2
Taghmon Utd 6 Gorey Celtic 0
Rosslare Port 1 Gorey Rangers 3
Raheen FC 6 Shamrock Rovers 0
Division 3
St Josephs 2 Killenagh Wanderers 2
Ennicorthy Town 3 Shelburne Utd 2
Bree Utd 2 Forth Celtic 3
Duncannon FC 2 Rosslare Strand 3
Cushinstown 3 Wexford Celtic 4
Division 3A
Courtown Hibs 2nd v Ballymurn Celtic OFF Waterlogged
Crossabeg FC 1 All Backs FC 6
Bunclody AFC 3 Oylegate FC 1
Rathnure Utd 7 Wexford Bohs 1
Fastnet Rovers 1 Fethard Rangers 3
Division 4
St Josephs 1 Camolin Celtic 6
Caim Utd 2 Ferns Utd 3
Rosslare Rangers 2 Carne FC 1
Corach Ramblers 8 Bridge Rovers 2
Cloughbawn FC 0 Kiltealy Celtic 1
Division 4A
Enniscorthy Town 2 Ballagh FC 4
St Leonards 6 Curracloe Utd 0
Killenagh Wanderers 2 Campile Utd 3
Wexford Bohs 4 Shamrock Rovers 1
St Cormacs 1 Castledockrell Utd 2
Division 5
Fastnet Rovers 3 Wexford Celtic 2
All Blacks FC 2 Ajax Athletic 2
Tombrack Utd 2 Glynn Barntown 0
Adamstown FC 2nd v Shelburne Utd 2nd OFF Waterlogged
Camolin Celtic 2 Enniscorthy Utd 2
Saturday 5th October Youths
Youths Premier Division
New Ross Celtic 2 Gorey Rangers 5
St Josephs v North End Utd OFF Waterlogged
Campile Utd 3 Cloughbawn FC 1
Youths Division 1
Bridge Rovers 4 Wexford Celtic 2
Glynn Barntown 6 St Leonards 3
Youths Division 2
St Cormacs 2 Gorey Celtic 1
Ferns Utd 2 Ballymurn Celtic 3
Shelburne Utd 5 Tombrack Utd 1
Youths Division 3
Taghmon Utd 3 Rosslare Strand 3
Glynn Barntown 1 Corach Ramblers 6
Duncannon FC 4 Adamstown 3
New Ross Town 3 Fastnet Rovers 5
Wexford Bohs 7 Wexford Celtic 3
Older Results
- Results 17.03.2024
- Results 10.03.2024
- Results 03/03/2024
- 25.02.2024 Results
- Results 25.02.2024
- Results 18.02.2024
- Results 11.02.2024
- Results 04.02.2024
- Results 28.01.2024
- Results 28.01.2024
- results 21.01.2024
- Results 14.01.2024
- results 07.01.2024
- Results 17.12.2023
- Results 10.12.2023
- results 3.12.2023
- Results 26.11.2023
- Results 19.11.2023
- Results 12.11.2023
- Results 05.11.2023
- Results 22.10.2023
- Results 15.10.2023
- Results 08.10.2023
- Results 01.10.2023
- Results 16/17th Sept. 23
- Results 9/10th Sept 23
- Results 03.09.2023
- Results 28.05.2023
- Results 21.05.2023
- Results 14.05.2023
- Results 07.05.2023
- Results
- Results 23.04.2023
- Results 16.04.2023
- Results 09.04.2023
- Results 02.04.2023
- Results 26.03.2023
- Results 19.03.2023
- Results 12.03.2023
- Results 05.03.2023
- Results 26.02.2023
- Results 19.02.2023
- Results 12.02.2023
- Results 05.02.2023
- Results 29.01.2023
- Results 22.01.2023
- results 15.01.2023
- Results 08.01.2023
- Results 11/12/2022
- Results 04.12.2022
- Results 27.11.2022
- Results 20.11.2022
- Results 13.11.2022
- Results 06.11.2022
- Results 30.10.2022
- Results 23.10.2022
- Results 16.10.2022
- Results 09.10.2022
- Results 02.10.2022
- Results 25.06.2022
- Results 18.09.2022
- Results 11.09.2022
- Results 04.09.2022